Kullanım Şartları /Sözleşme

1.1 SATICI :

 

Ünvanı : Lily's Boutique Design (Ece Bilginer , Bundan sonra SATICI olarak anılacaktır.

Adresi : 1751 Sok. No:2 D:2 Karşıyaka / İzmir 

Tel : 0090 536 814 68 75 

e-mail : info@shoplilys.net 

 

2.2. ALICI :

 

Adı/Soyadı / Ünvanı :

Adresi :

Telefon :

E-mail :

TC Kimlik No : 

 

MADDE 2 - KONU

 

İşbu sözleşmenin konusu , ALICI'nın SATICI'ya ait www.lilyscandles.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. 

 

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN 

 

Tarih : 

Ürün :

Ürünlerin cinsi ve türü , miktarı, marka / modeli rengi satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir. 

Ödeme Şekli :

Teslimat Adresi : 

 

MADDE  4 - GENEL HÜKÜMLER

 

1.Tasarım, isme özel, kişiye özel  ürünlerde iade ve değişiklik yapılmamaktadır.

2.18 yaşından küçük kişiler Lily's Candles'tan alışveriş yapamaz. www.lilyscandles.com da satılan mumlar doğal ürünlerdir ancak yanıcı olduklarından yetişkinler içindir.

3.Lily's Candles’tan kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Siparişi takip eden 2 iş günü içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı ya da havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. Ödemeli gönderi , kapıda ödeme ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez.
4. Lily's Candles tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL , (seçildiği taktirde Merkez Bankası o günkü kuru üzerinden ) Dolar ve Euro olarak ifade edilmiştir. KDV oranları tekstil ürünlerinde %8, kargo için %18, gıda ve şekerlerde %18,  kağıt bazlı tüm ürünlerde %18’dir.

5. ALICI www.lilyscandles.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri , satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 

6. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.
6. Lily's Candles  sattığı ürünler için stok tutmaktadır. Tüm ürünler için listeler hergün güncellense de sipariş verilen bazı ürünler teminci kuruluşaların stoklarında tükenmiş olabilir. Böyle durumlarda ilgili bölümümüz tarafından size e-posta ile bilgi verilir ve ürün bedeli karşılığı bloke edilen tutar kredi kartınızdan kaldırılır. Eğer siparişinizi banka havalesi seçeneğini seçerek verdiyseniz, ürünlerin bulunamama durumunda sadece ürün bedelleri iade edilir. Bankalar tarafından uygulanan havale masrafları ile Lily's Candles'ın bir ilgisi yoktur. 
7. Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı  Türkiye içinde Yurtiçi Kargo , Yurtdışında DHL /UPS  kargo ile gönderim sağlamaktadır.
8. Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda info@lilyscandles.com ' a  e-posta gönderebilirsiniz. Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul 

edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak 1751 Sok. No:2 D:2 Karşıyaka / İzmir  adresine gönderilip, durum info@lilyscandles.com 'a bir e-posta aracılığıyla bildirilmelidir. Lily's Candles ürünü yeniden, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.
9. ALICI, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı/sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı Lily's Candles taahhüt eder. Yasal olarak düzenlendiği şekli ile, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, isme özel, tasarım ,tek kullanımlık ürünler, dijital olarak indirilebilir ürünler , hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Bu tür ürünlerin indirilebilir ve isme özel olanları haricinde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Cayma hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ve ürünün/ürünlerin Lily's Candles’a ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli müşteriye iade edilir. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler müşteriye iade edilemez. Kişiye özel hazırlanan (üzerinde isminin yazılarak hazırlanan ürünler vb. gibi.) ürünler iade edilememektedir.
10. Kredi kartı bilgileriniz sistemde kayıtlı olarak tutulmamaktadır. Siparişlerinizde kredi kartı bilgileriniz her defasında tekrar istenecektir.
11. SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz , siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur. 

12. ALICI , www.lilyscandles.com  internet sitesinde, sözleşme konusunu oluşturan tüm ürünlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, KDV dahil satış fiyatı, ödeme ve teslimat şekli ile tedarik ve teslim sürelerine ilişkin esaslı bilgileri okuyup ürünler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunu ve bu bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda satınalmaya ilişkin onayı verdiğini kabul ve beyan eder. www.lilyscandles.com 'dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul edilip, teyit etmiş sayılır. Bu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.
Lily's Boutique Design - Ece Bilginer 
Tel: +90 536 814 68 75 
E-Posta:  info@lilyscandles.com

             : info@lilysboutiquedesign.com

13.  Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halince , ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir. Karşı taraf ödemeli gönderimler kabul edilmemektedir.

14. Lily's Candles istediği zaman fiyat değişikliği yapma hakkını saklı tutar. Bunu yazılı veya sözlü önceden bildirmek zorunda değildir.

15. Lily's Candles'ın tasarım ürünleri izinsiz ve sözleşmesiz başka bir yerde satılamaz.

 


MADDE  5 - KARGO
1. Kargo seçenekleri sipariş sırasında müşterilerimize sunulmaktadır.
2. Lily's Candles gerek duyduğunda daha hızlı gönderimde bulunmak amacıyla kargo firması değişikliği yapabilir.
www.lilyscandles.com'a   müşteri memnuniyeti nedeniyle yapılan değişik için ek bir ücret talep edilmez.
3. Ortalama teslim süreleri: Yurtiçi gönderilerde  Özel Kargo Şirketi'yle tahmini 1-3 gün . Yurtdışı gönderilerde 7- 28 iş günü 'dür. 

4. SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti , ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü sözleşme süresi içerisinde teslim edemez ise, durumu alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini , ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini , ve / veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir.

5. Alıcının tek seferde yaptığı tüm siparişleri çokluğu ürünlerin hazırlanma süresini uzatabilir. Bu durumda Alıcı ile irtibata geçerek bilgilendirme yapılacaktır. Ürün açıklamalarında yazan kargoya verilme süresi ürünün tekil olarak hazırlanıp kargoya verilme süresini kapsar.  Alıcı ürünlerin kendisinin eline olması gereken tarihe göre ve bu bilgi ışığında siparişini vermelidir.

 

MADDE 6 -  YETKİLİ MAHKEME 

 

İşbu sözleşmenin uygulanmasında , Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. 

 

SATICI :

 

Lily's Boutique Design - Ece Bilginer 

 

ALICI :